Mury Aresztu Śledczego w Zielonej Górze odwiedziła grupa uczniów ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła myślenia twórczego” w Zielonej Górze.

To nie była zwykła wycieczka, lecz ważna lekcja w ramach zajęć edukacyjno-profilaktycznych. Celem takiej wizyty jest pokazanie młodym ludziom, że każda decyzja niesie za sobą konsekwencje. Chcemy, aby zobaczyli rzeczywistość izolacji, zanim popełnią błąd, którego nie da się cofnąć.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami uczniowie:

- zobaczyli, jak wygląda codzienne życie osadzonych i poznali zasady panujące wewnątrz jednostki,
- poznali specyfikę pracy w Służbie Więziennej – formacji, która stoi na straży bezpieczeństwa obywateli,
- dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej nieletnich i skutkach łamania prawa.

Mamy nadzieję, że dźwięk zamykanych krat i widok celi pozostanie w pamięci uczniów jako silna przestroga. Wierzymy, że takie spotkania „twarzą w twarz” z rzeczywistością penitencjarną budują świadomość i pomagają w podejmowaniu mądrych życiowych wyborów.

Dziękujemy uczniom za dojrzałe podejście i liczne pytania. Być może wśród dzisiejszych gości są nasi przyszli koledzy po fachu? Zapraszamy w nasze szeregi!

                   

Tekst: chor. Michał Dopieralski

Zdjęcia: chor. Michał Dopieralski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej