Skazani z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze uczestniczyli w wydarzeniu edukacyjnym w murach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Spotkanie, przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, poświęcone było niezwykłemu życiu Grażyny Lipińskiej – polskiej pisarki, żołnierza Armii Krajowej, uczestniczki wojny polsko-bolszewickiej oraz więźniarki sowieckich łagrów. Program obejmował prelekcję przybliżającą losy tej wybitnej postaci oraz projekcję odcinków serialu dokumentalnego produkcji IPN. Uczestnicy mieli również okazję do aktywnego dialogu z prowadzącym, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Takie wydarzenia to ważny element procesu resocjalizacji, współpraca z biblioteką otwiera przed skazanymi nowe możliwości rozwoju osobistego i pomaga w przygotowaniu do powrotu do społeczeństwa.

 

Tekst: mł. chor. Ariel Kędzierski/chor. Michał Dopieralski 

Zdjęcia: mł. chor. Ariel Kędzierski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej