Funkcjonariusz COSSW w Kulach członkiem zwycięskiej drużyny strzeleckiej
24 kwietnia 2026 r. na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego Legia odbyły się „Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych w 100. rocznicę powstania Grobu Nieznanego Żołnierza”. Wydarzenie objęte honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej zgromadziło 47 drużyn reprezentujących różne formacje mundurowe.
Reprezentacja Służby Więziennej zaprezentowała najwyższy poziom wyszkolenia strzeleckiego zwyciężając w konkurencji strzelania z pistoletu maszynowego oraz zajmując II lokatę w strzelaniu z pistoletu Glock 17.
Jednym z reprezentantów Służby Więziennej był sierż. Dominik Galeja, młodszy inspektor zakładu dydaktycznego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.
W skład zwycięskiej drużyny weszli ponadto:
- mjr Mariusz Żyła – specjalista działu ochrony Aresztu Śledczego w Bytomiu;
- ppor. Grzegorz Hyra – specjalista działu ochrony Zakładu Karnego w Herbach.
Gratulujemy sukcesu! Wypatrujemy kolejnych.
zdjęcia: sierż. Dominik Galeja
tekst: mjr Paweł Wcisło









