W dniu 23 marca 2024 r., w Zabrzu, z inicjatywy Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Katowicach oraz Fundacji Militarnego Mikołaja, odbył się Bieg dla Zdrowia i Trzeźwości. Celami imprezy były: promocja zawodu funkcjonariusza Służby Więziennej, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, promocja pozostawania w trzeźwości oraz integracja funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej z innymi grupami zawodowymi i lokalną społecznością. W biegu wziął udział st. sierż. sztab. Tomasz Ptak, Technik Działu Ochrony COSSW w Kulach, który 11,45 km trasę pokonał w czasie 00:54:14, co dało mu trzecią lokatę wśród wszystkich biegaczy reprezentujących służby mundurowe. Gratulujemy świetnego wyniku.

Nie jest to jego jedyne osiągnięcie biegowe w ostatnim czasie, albowiem 16 marca b.r. ukończył w czasie 03:41:00 zimową edycję biegu górskiego Baran Trail Race w Beskidzie Śląskim. Trasa biegu obejmowała dystans 25km, a suma przewyższeń 1313m. W biegu tym zajął 110 miejsce na 196 startujących.

Tomasz z pewnością na tym nie poprzestanie. W ramach codziennych treningów pokonuje biegiem trasy dłuższe niż te, które większość z nas przejeżdża środkami lokomocji. W biegowym pędzie szykuje się już na bieg Pieniny Ultra Trail – Niepokorny Mnich, który odbędzie się 20 kwietnia b.r. Trasa biegu wyniesie aż 96km, a suma przewyższeń ponad 5000m !

Kolejne relacje z dokonań Tomka już wkrótce.

tekst: mjr Paweł Wcisło

zdjęcia: st. sierż. sztab. Tomasz Ptak, mł. chor. Rafał Miedziński, Andrzej Olszanowski