W dniu 8 kwietnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie, odbyło się oficjalne rozpoczęcie kursu przygotowawczego dla pracowników cywilnych Służby Więziennej.

Zastępca Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, ppłk Dominik Frister witając uczestników szkolenia zwrócił uwagę na istotną rolę, jaką pracownicy cywilni odgrywają w codziennym funkcjonowaniu jednostek organizacyjnych, a także życzył uczestnikom owocnego i dobrze wykorzystanego czasu spędzonego w ośrodku.

W kursie uczestniczy 30 pracowników cywilnych, reprezentujących różne komórki organizacyjne, w tym działy: kadrowo - organizacyjny, penitencjarny, terapeutyczny, kwatermistrzowski, ewidencji, organizacyjno – prawny, finansowy, a także pracownicy sekretariatu i Biura Dozoru Elektronicznego. Tak zróżnicowane grono uczestników sprzyja wymianie doświadczeń i budowaniu szerszej perspektywy na realizację zadań służbowych.

Zakończenie kursu zaplanowano na dzień 14 maja br., kiedy to uczestnicy przystąpią do egzaminu końcowego, podsumowującego zdobytą wiedzę i umiejętności.

tekst i zdjęcia: por. Anna Grdesińska-Klink

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej