Szkolenie rzeczników prasowych dyrektorów okręgowych i komendantów ośrodków szkolenia Służby Więziennej z udziałem COSSW w Kulach
W dniach 4-7 maja 2026 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie odbyło się doskonalenie zawodowe dedykowane rzecznikom prasowym dyrektorów okręgowych i komendantów ośrodków szkolenia Służby Więziennej. Organizatorem szkolenia było Biuro Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.
Szkolenie poświęcono doskonaleniu kompetencji z zakresu komunikacji medialnej, w tym zarządzania kryzysem, objęło zakresem zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne (m.in.: studium przypadków, tworzenie komunikatów, wystąpienia publiczne, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w pracy rzecznika oraz komunikację z mediami i społeczeństwem).
Wydarzenie zaszczyciła obecnością płk Renata Niziołek. Dyrektor Generalna Służby Więziennej podkreśliła rolę rzeczników prasowych w budowaniu wizerunku formacji, przekazała także oczekiwania kierownictwa Służby Więziennej w zakresie strategii komunikacyjnej.
Z uczestnikami szkolenia doświadczeniami podzielili się:
- Pan Jacek Rozenek, aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, lektor, konferansjer, trener biznesu, coach;
- Pan Juliusz Ćwieluch, filmoznawca, reporter, dziennikarz tygodnika „Polityka”, twórca podcastu, autor wywiadów, wielokrotnie nominowany do nagród prasowych w kategoriach: publicystyka i reportaż.
Dziękujemy za możliwość udziału w szkoleniu - okazję do wymiany doświadczeń, podniesienia kompetencji zawodowych oraz wypracowania dobrych praktyk.
tekst i zdjęcia: mjr Paweł Wcisło









