Służba Więzienna oraz Dowództwo Garnizonu Warszawa (DGW) oficjalnie zacieśniają współpracę. 24 marca 2026 roku w Sali Tradycji DGW Dyrektor Generalna Służby Więziennej płk Renata Niziołek i Dowódca Garnizonu Warszawa gen. dyw. Tomasz Dominikowski podpisali porozumienie, które otwiera zupełnie nowe możliwości dla obu formacji.

Choć obie instytucje od lat ramię w ramię dbają o oprawę najważniejszych uroczystości państwowych, pielęgnują wojskowy ceremoniał oraz wspólnie promują pozytywny wizerunek żołnierza i funkcjonariusza więziennictwa nowa umowa idzie o krok dalej. Obie formacje będą teraz wspólnie działać na rzecz popularyzacji idei obronności państwa, a także rozwijać indywidualne i zespołowe umiejętności obronne swoich żołnierzy i funkcjonariuszy. Wzajemna wymiana doświadczeń i wiedzy ma przełożyć się na realne wzmocnienie bezpieczeństwa. Żołnierze i funkcjonariusze będą mogli skuteczniej realizować swoje codzienne zadania, korzystając z wzajemnego wsparcia i nowoczesnych metod szkoleniowych.

AK

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej