Były zawodowy bokser Andrzej Gołota spotkał się z osadzonymi w Areszcie Śledczym w Słupsku. Wizyta odbyła się w ramach programu resocjalizacyjnego.

Podczas spotkania 31 marca Gołota mówił o swojej karierze sportowej, zarówno o sukcesach, jak i bolesnych upadkach, które niejednokrotnie stawiały go pod ścianą. Mówił o dyscyplinie jako fundamencie każdego sukcesu, ale przede wszystkim o czymś, co wielu zgromadzonych zna aż za dobrze: o sztuce podnoszenia się po porażce. - Każda runda w życiu daje szansę na lepszy wynik - to przesłanie, które mocno wybrzmiało tego dnia. Osadzeni zadawali pytania, nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć i autografów. Wizyta Gołoty to część  cyklicznych działań resocjalizacyjnych, które wykorzystują sport i spotkania z inspirującymi ludźmi jako narzędzia do pracy nad charakterem osadzonych.

oprac. AK

zdjęcia chor. Elżbieta Rybak-Gręzak

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej