W dniu 3 maja we Wronkach odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji, w których uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, organizacji społecznych oraz mieszkańcy miasta.

Wydarzenie miało charakter oficjalny i wpisywało się w lokalną tradycję upamiętniania jednego z najważniejszych świąt państwowych. W uroczystościach wzięła udział delegacja funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Wronkach, reprezentując Służbę Więzienną podczas wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta, składając kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Delegacje oddały hołd twórcom Konstytucji 3 Maja oraz wszystkim, którzy na przestrzeni dziejów przyczynili się do zachowania niepodległości i suwerenności państwa.

Tekst: mjr Agata Nowak

Zdjęcia: WOK Wronki

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej