Po raz kolejny funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu uczestniczyli w uroczystych obchodach odbywających się w Elblągu oraz Braniewie.

Polska Konstytucja w roku 1791 r. reformowała kluczowe obszary funkcjonowania państwa, stając się odważną próbą zerwania ze słabościami Pierwszej Rzeczpospolitej. Pomimo upadku polskiej państwowości na kolejne 123 lata, Konstytucja pozostawiała dziedzictwo idei samostanowienia i suwerenności powracające w kolejnych próbach wskrzeszenia ojczyzny. 
Corocznie Święto Konstytucji 3 Maja przypomina o jedności, łączy pomimo różnic w poglądach i wizji przyszłości Polski. Święto to, kładące historycznie istotne zręby nowoczesnej państwowości
Data ta ma szczególne znaczenie również dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, świadomych istotnej roli jaką formacja ta odgrywa w budowie nowoczesnego i bezpiecznego społeczeństwa. Poszanowanie prawa, odpowiedzialność i służba publiczna pozostają wartościami wpisanymi w codzienne obowiązki więzienników. 
W uroczystych obchodach 235. rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Elblągu oraz Braniewie, Dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu – ppłk. Krzysztofa Szczepańskiego – reprezentowali kpt. Marcin Grodek oraz ppor. Przemysław Gruszka. Obecność przedstawicieli Służby Więziennej była wyrazem szacunku dla narodowej tradycji oraz pamięci o fundamentach polskiej państwowości
(fot. mł. chor. K. Ignasz, st. szer. A. Socik Różańska)

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej