Ku Wielkanocnemu czuwaniu…
W dniu 31.03.2026 r. grupa 4 osadzonych uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie. Podczas wizyty osadzeni mieli możliwość wysłuchania liturgii rekolekcyjnej, którą poprowadził kapelan ks. prob. Leszek Galica. Następnie wraz z siostrą Kingą ze Zgromadzenia Sióstr Katarzynek w Braniewie osadzeni włączyli się w przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego.
Coroczne przygotowania Grobu Pańskiego włączają osadzonych w cykliczne wydarzenia składające się na rytm wspólnoty kościelnej. Okres zadumy, nowego otwarcia i odrodzenia – który symbolizuje Wielkanoc, ma silne, symboliczne odniesienie do procesu zmiany jaki jest istotą resocjalizacji.
Tekst: M. Grodek/R. Jakimczuk
Zdjęcia: R.J./archiwum AŚ Elbląg/OZ Braniewo









