Ponad 100 funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, w tym także Oddziału Zewnętrznego w Bydgoszczy-Fordonie oraz Oddziału Zewnętrznego w Bydgoszczy łącznie przyłączyło się do corocznie zorganizowanej akcji krwiodawstwa „Służymy pomocą-mamy to we krwi”.

„Służymy pomocą-mamy to we krwi”

Stawką w tej grze jest życie, a akcja ma na celu przede wszystkim zapewnienie w bankach krwi prawidłowych stanów krwi oraz jej składników potrzebnych do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Jest też nawiązaniem do obchodów Dnia Tradycji Służby Więziennej, który przypada corocznie 8 lutego. Organizatorem akcji jest Służba Więzienna, a honorowym patronatem objęta została przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Nie tylko liczy się akcja

Funkcjonariusze bydgoskich jednostek penitencjarnych regularnie wspierają bank krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, poprzez regularne zgłaszanie się do RCKiK w Bydgoszczy, aby móc pomóc potrzebującym oddając drogocenny płyn jakim jest krew. Systematycznie odpowiadają także na apele, które kierowane są do dawców z konkretną grupą krwi. 

Jak, gdzie i kiedy?

Aby oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy ul. ks. Ryszarda Markwarta 8 należy zgłosić się od poniedziałku do środy oraz w piątek w godzinach 7:30-15:00, w czwartek w godzinach 7:30-17:30, a także w sobotę w godzinach 8:00-12:00. Dla mieszkańców dzielnicy Fordon w każdy czwarty wtorek miesiąca na parkingu fordońskiego hipermarketu Carrefour ustawiony jest Mobilny Punkt Poboru Krwi, który czeka na wszystkich chętnych w godzinach 13:00-17:00.

Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej apelują: Nie bądź obojętny, oddaj krew! 

Każda kropla ma znaczenie!

 

Teskt/ zdjęcia: ppor. Joanna Szadziul

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej