„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, wstępując do Służby Więziennej, ślubuję uroczyście…”

W Zakładzie Karnym w Wojkowicach odbyła się uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy oficjalnie rozpoczęli swoją drogę zawodową w naszej formacji. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Dyrektor Zakładu Karnego w Wojkowicach - ppłk Artur Farat. Składając ślubowanie, funkcjonariusze zadeklarowali sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, przestrzeganie prawa oraz gotowość do służby na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa.

Służba Więzienna to formacja wymagająca odpowiedzialności, dyscypliny i pełnego zaangażowania. Każdego dnia funkcjonariusze realizują zadania mające istotny wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Nowym funkcjonariuszom życzymy powodzenia, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej służby, a także wielu sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Artykuł: ppor. Karol Klisowski

Zdjęcia: materiały własne

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej