W Oddziale Zewnętrznym odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami organizacji niosącej pomoc bezdomnym zwierzętom.

Spotkanie z czworonożnym gościem

Przedstawiciele fundacji odwiedzili Oddział Zewnętrzny w Gdańsku-Przeróbce w towarzystwie jednego ze swoich podopiecznych – Felicji, która wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania. Wizyta była okazją do rozmów o krzywdach jakie czworonogom potrafi wyrządzić człowiek, potrzebach bezdomnych zwierząt. a także o tym jak różne środowiska mogą wspólnie angażować się w działania na rzecz ich dobrostanu.

Legowiska uszyte wspólnymi siłami

Jednym z kolejnych elementów wizyty było przekazanie podziękowań dla kadry penitencjarnej oraz osadzonych, którzy w ramach zajęć "Sztukateria" uszyli legowiska  dla podopiecznych fundacji. Przedstawiciele organizacji podkreślił, że inicjatywa ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej szczenięta trafiając do domów tymczasowych  mogą liczyć na bezpieczne i komfortowe miejsce do odpoczynku. Funkcjonariusze zaprosili gości do pracowni znajdującej się na terenie jednostki penitencjarnej, aby zaprezentować proces tworzenia własnoręcznie szytych legowisk.

Znaczenie inicjatywy

Spotkanie miało na celu nie tylko podziękowanie za dotychczasowe wsparcie, lecz także budowanie świadomości na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz rozwijanie postaw empatii i zaangażowania społecznego. Tego typu przedsięwzięcia pomagają w integracji społecznej, uczą współpracy oraz pokazują, że nawet niewielkie działania mogą realnie poprawić los potrzebujących zwierząt.
 

Tekst/ zdjęcia: ppor. Miłosz Przewodowski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej