"Fundacja dla Szczeniąt Judyta" odwiedziła Oddział Zewnętrzny w Gdańsku-Przeróbce
Spotkanie z czworonożnym gościem
Przedstawiciele fundacji odwiedzili Oddział Zewnętrzny w Gdańsku-Przeróbce w towarzystwie jednego ze swoich podopiecznych – Felicji, która wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania. Wizyta była okazją do rozmów o krzywdach jakie czworonogom potrafi wyrządzić człowiek, potrzebach bezdomnych zwierząt. a także o tym jak różne środowiska mogą wspólnie angażować się w działania na rzecz ich dobrostanu.
Legowiska uszyte wspólnymi siłami
Jednym z kolejnych elementów wizyty było przekazanie podziękowań dla kadry penitencjarnej oraz osadzonych, którzy w ramach zajęć "Sztukateria" uszyli legowiska dla podopiecznych fundacji. Przedstawiciele organizacji podkreślił, że inicjatywa ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej szczenięta trafiając do domów tymczasowych mogą liczyć na bezpieczne i komfortowe miejsce do odpoczynku. Funkcjonariusze zaprosili gości do pracowni znajdującej się na terenie jednostki penitencjarnej, aby zaprezentować proces tworzenia własnoręcznie szytych legowisk.
Znaczenie inicjatywy
Spotkanie miało na celu nie tylko podziękowanie za dotychczasowe wsparcie, lecz także budowanie świadomości na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz rozwijanie postaw empatii i zaangażowania społecznego. Tego typu przedsięwzięcia pomagają w integracji społecznej, uczą współpracy oraz pokazują, że nawet niewielkie działania mogą realnie poprawić los potrzebujących zwierząt.
Tekst/ zdjęcia: ppor. Miłosz Przewodowski









