Oddział Zewnętrzny po raz kolejny gościł studentów z Uniwersytetu Gdańskiego
Spotkanie z rzeczywistością systemu penitencjarnego
Funkcjonariusze zapoznali odwiedzających z praktyką wymiaru sprawiedliwości. Studenci mogli z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu jednostki penitencjarnej, mieli okazję zobaczyć jak wygląda cela mieszkalna i w jaki sprzęt jest wyposażona oraz inne pomieszczenia wykorzystywane na co dzień przez funkcjonariuszy i osoby pozbawione wolności.
Rozmowy z funkcjonariuszami
Jednym z najważniejszych elementów wizyty były rozmowy z funkcjonariuszami, którzy opowiadali o swojej pracy, wyzwaniach zawodowych oraz procedurach bezpieczeństwa. Studenci zadawali pytania dotyczące m.in. praw i obowiązków osadzonych, resocjalizacji oraz organizacji Służby Więziennej, w tym także te dotyczące procesu rekrutacyjnego dla zainteresowanych ścieżką zawodową w obszarze więziennictwa.
Praktyczna lekcja na przyszłość
Wizyta stanowiła cenne uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelni. Takie spotkania umożliwiają lepiej zrozumieć znaczenie prawa w praktyce oraz wyzwań stojących przed funkcjonariuszami. Zajęcia pozwalają również rozwiać wątpliwości związane ze służbą w Służbie Więziennej, a także zachęcić do wstąpienia do służby.
Tekst/ zdjęcia: ppor. Miłosz Przewodowski









