Funkcjonariusze z Oddziału Zewnętrznego w Gdańsku-Przeróbce zorganizowali wizytę edukacyjną dla studentów Kryminologii z Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie z rzeczywistością systemu penitencjarnego

Funkcjonariusze  zapoznali odwiedzających z praktyką wymiaru sprawiedliwości. Studenci mogli z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu jednostki penitencjarnej, mieli okazję zobaczyć jak wygląda cela mieszkalna i w jaki sprzęt jest  wyposażona oraz inne pomieszczenia wykorzystywane na co dzień przez funkcjonariuszy i osoby pozbawione wolności. 

Rozmowy z funkcjonariuszami 

Jednym z najważniejszych elementów wizyty były rozmowy z funkcjonariuszami, którzy opowiadali o swojej pracy, wyzwaniach zawodowych oraz procedurach bezpieczeństwa. Studenci zadawali pytania dotyczące m.in. praw i obowiązków osadzonych, resocjalizacji oraz organizacji Służby Więziennej, w tym także te dotyczące procesu rekrutacyjnego dla zainteresowanych ścieżką zawodową w obszarze więziennictwa.

Praktyczna lekcja na przyszłość

Wizyta stanowiła cenne uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelni. Takie spotkania umożliwiają lepiej zrozumieć znaczenie prawa w praktyce oraz wyzwań stojących przed funkcjonariuszami. Zajęcia pozwalają również rozwiać wątpliwości związane ze służbą w Służbie Więziennej, a także zachęcić do wstąpienia do służby.



Tekst/ zdjęcia: ppor. Miłosz Przewodowski 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej