Uczniowie klasy policyjnej z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku uczestniczyli w zajęciach na terenie Oddziału Zewnętrznego, by z bliska poznać realia pracy w Służbie Więziennej.

Poznanie pracy funkcjonariuszy

Podczas wizyty licealiści mieli okazję zapoznać się z codziennymi obowiązkami podczas pełnienia służby w jednostce penitencjarnej. Funkcjonariusze z Oddziału Zewnętrznego w Gdańsku - Przeróbce opowiadali o zasadach bezpieczeństwa, organizacji jednostki oraz wyzwaniach, z jakimi mierzą się na co dzień.

Zderzenie z rzeczywistością izolacji

Młodzież  szkolna miała okazję zobaczyć cele mieszkalne, w których przebywają osoby pozbawione wolności oraz poznała zasady i regulaminy panujące w jednostce penitencjarnej. Spotkanie to stało się dla wielu uczestników ważną lekcją życia, pokazującą konsekwencje nieprzemyślanych decyzji i łamania prawa.

Edukacja przez doświadczenie

Wizyta w Oddziale Zewnętrznym była częścią programu kształcenia klasy o profilu policyjnym. Dzięki niej uczniowie mogli skonfrontować teorię z praktyką i zrozumieć, jak istotne w pracy służb mundurowych są dyscyplina, odpowiedzialność i etyka zawodowa.
 

Tekst/ zdjęcia: ppor. Miłosz Przewodowski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej