Wspólne szycie dobra
Wsparcie dla kobiet po mastektomii
W Oddziale Zewnętrznym w Gdańsku-Przeróbce odbyły się zajęcia w ramach programu „Sztukateria”. Tym razem inicjatywa nabrała szczególnego wymiaru – funkcjonariusze wraz z osobami pozbawionymi wolności wspólnie uszyli poduszki oraz torebki na dreny Redona. To drobny gest, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu pacjentek, a jednocześnie jest przykładem działań, które łączą resocjalizację i pomoc potrzebującym.
Pomoc innym, zmiana siebie
Takie działania pokazują jak ważne są programy aktywizujące osoby pozbawione wolności. Dzięki takim przedsięwzięciom uczestnicy mogą poczuć, że ich praca ma wartość i wpływ na dobro osób w potrzebie, co jest istotnym elementem procesu powrotu do społeczeństwa.
Fundacja
Fundacja 3maliny to organizacja z Gdańska, która zajmuje się przede wszystkim wsparciem kobiet zmagających się z rakiem piersi, w szczególności tych po mastektomii. Organizacja szyje i bezpłatnie przekazuje m.in. poduszki rehabilitacyjne w kształcie serca, ułatwiające powrót do zdrowia, a także prowadzi działalność edukacyjną i profilaktyczną w zakresie ochrony zdrowia.
Tekst/ zdjęcia: ppor. Miłosz Przewodowski









