Osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu, pod opieką wychowawczyni włączyli się w akcję charytatywną na rzecz dwóch chłopców, którzy kilka tygodni temu stracili mamę i obecnie pozostają pod opieką dziadków.

W ramach inicjatywy przygotowali własnoręcznie wykonane przedmioty, m.in. pluszaki, torby oraz szkatułki. Rękodzieło zostało przekazane na potrzeby zbiórki zorganizowanej przy okazji Niedzieli Palmowej. Przed każdą mszą świętą w parafii, w której posługę pełni kapelan ks. Jarosław Kołodziejczak, członkowie zespołu charytatywnego „FATIMA” rozprowadzali palemki oraz wyroby wykonane przez osadzonych.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz hojności parafian udało się zebrać kwotę blisko 9 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na wsparcie chłopców.

Inicjatywa ta stanowi przykład pozytywnego zaangażowania osób pozbawionych wolności w działania na rzecz lokalnej społeczności oraz kształtowania postaw prospołecznych.

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej