Osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w Drodze Krzyżowej zorganizowanej przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wspólnie z lokalną społecznością nieśli symbol Męki Pańskiej, włączając się w tradycyjne nabożeństwo wielkopostne.

Dla wielu uczestników była to przestrzeń refleksji i poszukiwania nadziei — szczególnie dla osób zagubionych lub stojących przed koniecznością zmiany życiowej drogi. Wierzący osadzeni podkreślali, że udział w nabożeństwie stał się dla nich impulsem do głębszego przemyślenia własnych błędów oraz motywacją do pracy nad sobą i stawania się lepszym człowiekiem.

 

Tekst: ppor. Beata Łukaszyk, chor. sztab. Elżbieta Michalska

Zdjęcia: ppor. Beata Łukaszyk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej