W ramach realizacji programu resocjalizacyjnego „Ramię w ramię” czterech funkcjonariuszy oraz pięciu osadzonych stanęło na starcie biegu „Cross Straceńców”.

Inicjatorką udziału w wydarzeniu była st. szer. Martyna Szaciłło-Kulikowska, młodszy psycholog Działu Terapeutycznego Oddziału Zewnętrznego w Koziegłowach Aresztu Śledczego w Poznaniu. Kadra oddziału, w ramach prowadzonych oddziaływań terapeutycznych i resocjalizacyjnych, współpracuje z Jerzym Górskim, triathlonistą, który w ramach swoi licznych aktywności jest również organizatorem cyklicznego biegu „Cross Straceńców”. Właśnie w toku dotychczasowej współpracy pojawił się pomysł, aby osadzeni wspólnie z funkcjonariuszami wzięli udział w tym niecodziennym wyznaniu. Zdaniem Jerzego Górskiego ''idea biegu, który wyzwala motywację do walki, aby zmierzyć się z własnymi słabościami, zmierzyć się z naturą, pokonać strach i gwarantuje na mecie satysfakcję, radość oraz dumę. Trasa jest pełna wielu niespodziewanych, naturalnych przeszkód, rowów z wodą i błotem, stromych oraz piaszczystych podbiegów i zbiegów''. 

Wspólny udział w wydarzeniu sportowym był okazją do promowania aktywności fizycznej, współpracy oraz budowania pozytywnych relacji opartych na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności. Uczestnictwo w biegu stanowiło element działań resocjalizacyjnych ukierunkowanych na kształtowanie postaw prospołecznych, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz wzmacnianie motywacji do podejmowania konstruktywnych form spędzania czasu wolnego. 

W ramach XVI edycji wydarzenia, które odbyło się w miniony weekend uczestnicy mogli wybrać, czy będą rywalizować na dystansie 5 czy 10 km. Bieg odbywał się po torze motocrossowym w Górkowie koło Głogowa.

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej