Zawsze pomocni
St. kpr. Szymon Walich oraz kpr. Oskar Korbas, w drodze na zajęcia (obaj studiują pedagogikę), byli świadkami niebezpiecznej sytuacji. Kobieta, która przechodziła niedaleko nich zaczęła zachowywać się w niepokojący sposób. Nasi funkcjonariusze, widząc że stan kobiety wymaga natychmiastowego działania, wyprowadzili ją z dworcowego tunelu, w którym się znajdowali i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Do przyjazdu karetki zapewnili wsparcie i bezpieczeństwo. Kobieta, po zbadaniu i otrzymaniu zaleceń medycznych, mogła kontynuować swoją podróż. Nasi podoficerowie odprowadzili ją na pociąg powrotny do domu, pomogli w zakupie biletu i upewnili się, że zostanie odbierana z dworca przez rodzinę. Dodatkowo, za zgodą poszkodowanej, poinformowali kierownika pociągu o sytuacji i poprosili o zwrócenie uwagi na pasażerkę.
Korzystając z okazji pragniemy podziękować obu funkcjonariuszom i złożyć im gratulacje.









