Art. 38 kkw czyli spotkanie osadzonych ze Stowarzyszeniem "Probacja"
W trakcie spotkania z osadzonymi, którzy odbywają karę w Oddziale Zewnętrznym w Medyce, Pani Agnieszka, która także jest pedagogiem i specjalistą terapii uzależnień, przeprowadziła zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień. W dalszej części spotkania, skazani zostali zapoznani z ofertą Stowarzyszenia Probacja, która w sposób kompleksowy skierowana jest do osób opuszczających zakłady karne jak też rodzin osadzonych.
Współpraca z podmiotami zewnętrznymi w procesie readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności jest ustawowym obowiązkiem Służby Więziennej i na stałe jest wpisana w działania podejmowane przez kadrę penitencjarną Zakładu Karnego w Przemyślu oraz Oddziału Zewnętrznego w Medyce. Dzięki działaniom organizacji oraz  stowarzyszeń takich jak „Probacja” osadzeni oraz ich bliscy mogą otrzymać pomoc, która minimalizuje powrotność do przestępstwa oraz stygmatyzację społeczną.
Tekst: mjr Piotr Pijanowski
Zdjęcia: sierż. sztab. Maciej Ostróżka









