W związku z intensywnymi opadami śniegu powodującymi utrudnienia dla mieszkańców Przemyśla, Służba Więzienna, skierowała do pomocy osadzonych, którzy wraz z pracownikami Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu odśnieżali miasto.

Obfite opady śniegu, które w ostatnich dniach wystąpiły na terenie Przemyśla spowodowały duże utrudnienia dla mieszkańców miasta. W ramach współpracy pomiędzy  Służbą Więzienną a lokalnym samorządem, Zakład Karny w Przemyślu skierował do pomocy 15 osadzonych odbywających kary w Oddziale Zewnętrznym w Medyce oraz w Zakładzie Karnym w Przemyślu.  Osadzeni pod nadzorem funkcjonariuszy przez 3 dni odśnieżali chodniki, place, dostęp do budynków użyteczności publicznej oraz inne ważne miejsca dla codziennego funkcjonowania mieszkańców Przemyśla.    

Trwająca od wielu lat współpraca przemyskiej jednostki penitencjarnej z samorządem lokalnym jest realizowana na wielu płaszczyznach i przynosi pozytywne rezultaty odczuwalne przez mieszkańców miasta.

 

Tekst: mjr Piotr Pijanowski
Zdjęcia: ZK Przemyśl 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej