Pomagamy odśnieżać Przemyśl
Obfite opady śniegu, które w ostatnich dniach wystąpiły na terenie Przemyśla spowodowały duże utrudnienia dla mieszkańców miasta. W ramach współpracy pomiędzy Służbą Więzienną a lokalnym samorządem, Zakład Karny w Przemyślu skierował do pomocy 15 osadzonych odbywających kary w Oddziale Zewnętrznym w Medyce oraz w Zakładzie Karnym w Przemyślu. Osadzeni pod nadzorem funkcjonariuszy przez 3 dni odśnieżali chodniki, place, dostęp do budynków użyteczności publicznej oraz inne ważne miejsca dla codziennego funkcjonowania mieszkańców Przemyśla.
Trwająca od wielu lat współpraca przemyskiej jednostki penitencjarnej z samorządem lokalnym jest realizowana na wielu płaszczyznach i przynosi pozytywne rezultaty odczuwalne przez mieszkańców miasta.
Tekst: mjr Piotr Pijanowski
Zdjęcia: ZK Przemyśl









