Piećdziesięciu czterech osadzonych zakończyło kwalifikacyjne kursy zawodowe na kierunkach: kucharz, operator obrabiarek numerycznych CNC oraz ogrodnik.

Z dumą informujemy, że 54 osadzonych zakończyło kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodach: kucharz, operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC oraz ogrodnik. Nauka trwała przez trzy semestry. Przed nimi już tylko czerwcowy egzamin zawodowy, który – mamy nadzieję – otworzy im drzwi do lepszej przyszłości i pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy po zakończeniu odbywania kary.

W uroczystym wręczeniu dyplomów i podziękowań udział wzięli:

  • Pani Iwona Ulchurska – Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stargardzie,
  • mjr Łukasz Kropidłowskikpt. Bartosz Paradowski – zastępcy Dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie,
  • mjr Marcin Magdziarek – Specjalista OISW w Koszalinie,
  • Pan Marek Stankiewicz – Wicestarosta Powiatu Stargardzkiego,
  • grono pedagogiczne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stargardzie.

W wydarzeniu uczestniczyły także rodziny osadzonych, co nadało uroczystości szczególny, wzruszający charakter. Oprawę muzyczną zapewnił zespół zakładowy „Pod prąd”.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w proces nauki – za ich pracę, cierpliwość i wiarę w resocjalizacyjną moc edukacji. To właśnie dzięki takim działaniom możemy dawać naszym słuchaczom szansę na lepsze jutro. 
Nie zapominajmy – nauka to kluczowy element procesu resocjalizacji i realna szansa na nowy start.

Gratulujemy wszystkim absolwentom i trzymamy kciuki za nadchodzące egzaminy.

 

Tekst, zdjęcia kpt. Grzegorz Terlikowski 


Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej