Poświęcono kaplicę św. Piotra
To wyjątkowe i ważne miejsce duchowego wsparcia dla osadzonych zostało poświęcone przez arcybiskupa metropolitę diecezji szczecińsko-kamieńskiej Wiesława Śmigla.
W uroczystości uczestniczyli także ks. dr. Julian Głowacki – sekretarz arcybiskupa, ks. Janusz Szczepaniak, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie oraz ksiądz kapelan Sebastian Kubiński.
W uroczystej mszy świętej uczestniczyli również: zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie mjr Łukasz Kropidłowski, zastępca kierownika Działu Penitencjarnego mjr Beata Kausa-Materac, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stargardzie Pani Iwona Ulchurska oraz osadzeni.
Kaplica to miejsce, w którym osadzeni mogą nie tylko uczestniczyć we mszach świętych, ale również przystępować do sakramentu spowiedzi. Cieszymy się, że mamy nowoczesną, godną przestrzeń duchową, z której z pewnością wielu skazanych skorzysta w drodze do refleksji, nawrócenia i przemiany.
Tekst,zdjęcia: kpt. Grzegorz Terlikowski









