Jak co roku został zorganizowany wyjątkowy konkurs kulinarny dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów w zawodzie piekarza i kucharza pn. "Przy wspólnym stole".

W jury zasiedli zaproszeni goście: gospodynie, czyli Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Szczecinie ppłk Iwona Wójtowicz oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stargardzie Iwona Ulchurska, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie mjr  Łukasz Kropidłowski, Pani Prezydent Miasta Stargard Ewa Sowa, Pani Rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie dr Grazyna Leśniewska oraz kierownik biura dziekana p. Barbara Pick, zastępca kierownika Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Szczecinie/ OZ Stargard mjr Beata Kausa-Materac, zastępca kierownika Działu Ochrony Aresztu Śledczego w Szczecinie/ OZ Stargard  por. Grzegorz Klatkiewicz, ksiądz kapelan Sebastian Kubiński oraz Panie przygotowujące konkurs i sprawujące pieczę nad biorącymi w nim udział słuchaczami : B. Szymczyk, E.Przybylska, D. Puchniarska oraz M.Bielach-Ginda.

Zatem wspólny stół zgromadził wielu gości reprezentujących różne środowiska i…z różnym gustem kulinarnym. A zadanie nie było proste; należało ocenić pod kątem smaku, sposobu podania i pracowitości 15 potraw z różnych zakątków świata, wszak teraz o taką różnorodność nie trudno, nawet w naszej jednostce. Dania z Turcji, Ameryki, Ukrainy, Francji, oczywiście z Polski… Wszystkie były absolutnym rajem dla podniebienia! Ale należało wyłonić zwycięzców! Zatem:

I miejsce zajęły paszteciki drożdżowe i pizzerinki;

II miejsce dla sałatki nicejskiej;

III zajęły kebabki. 2 wyróżnione dania to ryba po grecku i tartaletki ze szpinakiem.

Swoje wyróżnienie (i nagrodę w postaci tematycznej książki) wręczyła Pani Rektor ANS TWP za smaki dzieciństwa- afrykańskie kotlety rybne.

Zwycięzcami tak naprawdę byli wszyscy uczestnicy; pokazali swoje ogromne zaangażowanie, aktywność i drzemiące talenty kulinarne rozwijane pod troskliwym okiem naszych profesjonalnych Pań. Im także dziękujemy i gratulujemy.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa i coś słodkiego.  Dziękujemy i gratulujemy.

Wystrój sali, w której odbywał się konkurs (zajączki, baranki, bazie i kwitnące gałązki forsycji) przypominały o już powoli nadchodzącym do nas Święcie Wielkiej Nocy….

 

Tekst, zdjęcia kpt. Grzegorz Terlikowski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej