Siedmiu skazanych ukończyło program resocjalizacyjny pn. "Rodzina - wszystko, co mam".

Celem tego programu jest podtrzymanie i wzmocnienie więzi rodzinnych, nauka skutecznej komunikacji, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów oraz wyrażanie negatywnych emocji w sposób nieagresywny.

Uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne do budowania zdrowych, satysfakcjonujących relacji międzyludzkich – bez przemocy, z szacunkiem i empatią wobec swoich bliskich. W ramach zajęć praktycznych przygotowali również wielkanocne kartki, które wysłali do swoich rodzin – symboliczny, ale ważny gest w kierunku odbudowy więzi.

To kolejny przykład oddziaływań penitencjarnych, które są ważnym elementem resocjalizacji. Osadzeni, odbywając karę, pracują nad swoimi deficytami i uczą się funkcjonowania poza murami więzienia. Służba Więzienna stwarza im szansę na udział w programach, które mogą realnie wpłynąć na ich przyszłość.

To dobra wiadomość dla ich rodzin i bliskich – bo pokazuje, że chcą się zmieniać, że nie marnują czasu, a ich celem jest życie w wolności, z dala od konfliktu z prawem.

 

Tekst, zdjęcia: kpt. Grzegorz Terlikowski 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej