Osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie wykonali ozdoby wielkanocne, które trafią na kiermasz organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie.

W Oddziale Zewnętrznym w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie zrealizowano kolejną inicjatywę w ramach programu readaptacji skazanych, której efektem były własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Działanie to stanowi przykład praktycznego wsparcia procesu resocjalizacji poprzez angażowanie osadzonych w prace o charakterze społecznym i charytatywnym.

 

Osadzeni, uczestniczący w zajęciach readaptacyjnych, przygotowali różnorodne dekoracje świąteczne związane z okresem Wielkanocy. Wśród wykonanych prac znalazły się m.in. stroiki wielkanocne oraz świece sojowe. Rękodzieło powstawało z dużym zaangażowaniem i starannością.

Wszystkie wykonane ozdoby zostały przekazane na kiermasz świąteczny organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie. Dochód ze sprzedaży rękodzieła zasili środki przeznaczone na cele statutowe placówki, wspierając tym samym działalność edukacyjną i wychowawczą szkoły.

 

Współpraca jednostki penitencjarnej z instytucjami oświatowymi sprzyja budowaniu pozytywnych relacji oraz daje skazanym możliwość realnego wkładu w działania na rzecz innych.

zdjęcia i tekst: Zespół Prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Olsztynie 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej