Młodzież z toruńskiej szkoły uczestnikiem projektu „W SŁUŻBIE PRAWU”
Technikum Mundurowe w Toruniu
Technikum Mundurowe w Toruniu w ramach kształcenia mundurowego prowadzi zajęcia edukacji wojskowej. Realizowane są one w oparciu o najnowsze i aktualizowane programy opublikowane przez MON. Programy kształcenia są zgodne z wymogami MEN i podlegają kontroli Kuratorium Oświaty. W kadrze dydaktycznej placówki są również oficerowie Wojska Polskiego.
Kształtowanie postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych
W ramach prowadzonych zajęć młodzież uczestniczyła w wykładzie z zakresu kształtowania świadomości obywatelskiej i patriotyzmu oraz tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji. Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Toruniu kierowali uwagę młodzieży na symbole narodowe, tradycję munduru i przestrzeganie prawa. Tego typu zajęcia prowadzone wśród osób młodych służą identyfikacji narodowej i kulturowej, przygotowują do życia w społeczeństwie i wpływają na kształtowanie więzi z krajem. Dodatkowo mają one charakter prewencji przestępczości.
Praca funkcjonariuszy Służby Więziennej
Istotnym elementem wizyty uczniów było przedstawienie im zawodu funkcjonariusza. Młodzież tuż po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu maturalnego stanie przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Być może będzie ona w dalszym ciągu związana z mundurem. Dlatego też uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o drogach rozwoju, możliwościach finansowych i przywilejach bycia funkcjonariuszem Służby Więziennej, a także poznać aktualną ofertę naboru do jednostek penitencjarnych Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy.
Tekst: por. Krzysztof Spała
Zdjęcia: kpt. Dariusz Bauk









