Oddział Zewnętrzny w Toruniu ponownie gościł na wizycie studyjnej studentów. Tym razem byli to studenci WSB w Poznaniu.

Trzecia w tym tygodniu wizyta młodzieży w Oddziale Zewnętrznym w Toruniu

Oddział Zewnętrzny w ostatnich dniach odwiedzili studenci UMK oraz uczniowie Technikum Mundurowego. Tym razem w studyjnej wizycie udział wzięli studenci WSB w Poznaniu. Scenariusz spotkania nie zmienił się. Studenci mieli okazję wysłuchać wykładu funkcjonariuszy, którzy opowiedzieli o swojej codziennej służbie. Zostali również zapoznani z zasadami na jakich skazani odbywają karę pozbawienia wolności oraz na jakich wykonywane jest tymczasowe aresztowanie. Omówiono również metody oddziaływań jakimi posługują się funkcjonariusze jednostki w pracy z osobami pozbawionymi wolności. Stały elementem wizyty jest również możliwość zobaczenia wnętrza jednostki.

Cel wizyty

Wizyta jak zawsze nie była wyłącznie kurtuazyjnym spotkaniem, ale miała głównie wydźwięk merytoryczny. Celem wizyt studenckich jest stworzenie możliwości porównania wiedzy teoretycznej zdobytej w uczelni z praktycznym wykonywaniem przepisów prawa – w szczególności przepisów kodeksu karnego wykonawczego. To z pewnością nie ostatnie takie spotkanie.

 

Tekst: por. Krzysztof Spała

Zdjęcia: kpt. Dariusz Bauk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej