W minioną sobotę przedstawiciele Aresztu śledczego w Częstochowie uczestniczyli w festynie „Zdrowo i Bezpiecznie” zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Olbrachcicach.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Częstochowie wraz z przedstawicielami innych służb mundurowych przygotowali liczne atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców Olbrachcic. Wystawione zostało stoisko z wyposażeniem Służby Więziennej. Nie zabrakło również naszego pojazdu do konwojowania osadzonych, który można było zobaczyć od środka. Największą atrakcją festynu był pokaz działań ratowniczych przygotowany przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wspólnie spędzonym chwilom towarzyszył uśmiech i pozytywne emocje. Była to również okazja do rozmów o tym czym tak naprawdę zajmują się funkcjonariusze SW za murami aresztu oraz jakie korzyści płyną się ze wstąpieniem w nasze szeregi.

 

tekst i zdjęcia: mjr Piotr Pijet

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej