Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego we Wrocławiu kontynuuje aktywną współpracę ze Wspólnotą Anonimowych Alkoholików.

Grupa skazanych, pod opieką kadry penitencjarnej, uczestniczyła w kolejnej edycji Warsztatów 12 Kroków organizowanych poza terenem jednostki penitencjarnej. Spotkanie, zorganizowane przez Region Dolnośląski AA, stało się przestrzenią intensywnej pracy nad sobą i wymiany doświadczeń.

Dla osób odbywających karę pozbawienia wolności, warsztaty te są czymś więcej niż tylko zajęciami edukacyjnymi. Kontakt z osobami z zewnątrz, które od lat zachowują trzeźwość, stanowi namacalny dowód na to, że zmiana jest możliwa.

Dzięki zwiększonej samoświadomości i w perspektywie długofalowej przekłada się to na skuteczniejszą resocjalizację i bezpieczniejszy powrót do pełnienia ról społecznych oraz przestrzegania porządku prawnego po odbyciu kary.



tekst kpt. Magdalena Iwaniak
zdjęcia mjr Monika Haligowska Kiełbus

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej