24 maja 2019 roku w  w Chełmie odbyły się obchody 28. rocznicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Rolę gospodarza pełnił Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie gen. bryg. SG Jacek Szcząchor. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie, kontynuowane na Placu Łuczkowskiego. Odbył się uroczysty apel, podczas którego nastąpiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie. W uroczystościach udział wzięli m.in: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych a także służb mundurowych.

Służbę Więzienną reprezentowali: Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Krzysztof Stefanowski oraz płk Artur Gajewski Dyrektor Zakład Karnego w Chełmie. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej oraz piknik rodzinny dla funkcjonariuszy i pracowników Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczna swoje funkcjonowanie rozpoczęła z dniem 16 maja 1991. Do jej podstawowych zadań należy m.in. ochrona granicy państwowej, organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego oraz rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw oraz wykroczeń.

 

opracowanie: por. Edyta Rdaczuk,

zdjęcia: kpt. Łukasz Bielak 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej