Porozumienie z Izbą Komorniczą w Poznaniu
W trakcie spotkania podpisano prozumienie o współpracy między Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Poznaniu a Izbą Komorniczą w Poznaniu.
Celem porozumienia jest wzajemna pomoc w realizacji ustawowych zadań, w szczególności podnoszenia kwalifikacji funkcjonariuszy Służby Więziennej i komorników sądowych i asesorów komorniczych, wspierania wzajemnych inicjatyw oraz wymiana doświadczeń i wiedzy.
Strony zobowiązły się do:
- wymiany informacji i doświadczeń specjalistycznych, w tym w ramach wydarzeń o charakterze lokalnym i międzynarodowym;
- organizacji i realizacji zajęć teoretycznych;
- organizacji wspólnych konferencji, sympozjów i warsztatów;
- zapobiegania przestępczości i przeciwdziałania powrotowi do przestępstwa oraz kształtowania społecznie pożądanych postaw skazanych;
- współuczestniczenia w prowadzeniu szkoleń, programów resocjalizacji oraz zajęć dla osób pozbawionych wolności.









