Święto Narodowe Trzeciego Maja
Główna część obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęła się w samo południe na poznańskim Placu Wolności. Wcześniej uczestnicy wysłuchali koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, która wykonała repertuar patriotyczny.
Po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu na maszt flagi Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce odczytanie preambuły Konstytucji Trzeciego Maja, salwa honorowa, przemówienie Prezydenta Miasta Poznania i defilada Wojska Polskiego i towarzyszących formacji mundurowych.
Służbę Więzienną reprezentował Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu płk Robert Jóźwiak, któremu towarzyszył Dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu ppłk Przemysław Banaszak. Oprawę uroczystości zapewniła Kompania Honorowa Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu.
Obecni na uroczystości mogli również zapoznać się ze sprzętem i pojazdami Wojska Polskiego i służb mundurowych, w tym z pojazdem operayjno-konwojowym Służby Więziennej, który wziął również udział w paradzie pojazdów.









