W dniach 4 i 5 czerwca br. w Oddziale Zamiejscowym w Kikitach Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Popowie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

W trakcie trwania kursu przygotowawczego, słuchacze oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej przygotowującej do pracy w trudnych warunkach penitencjarnych, mają także okazję wziąć udział w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie oddziału.

Wspólna inicjatywa

„Mundurowy Dar Serca” to ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych organizowana w dniach 01.06-31.08.2025 r. Czas trwania akcji nie jest przypadkowy i wypada na okres wakacyjny, gdy wielu stałych krwiodawców wyjeżdża na odpoczynek, co wiąże się z mniejszą ilością donacji a zapotrzebowanie na krew i jej składniki znacząco wzrasta. Warto też wspomnieć, że w sezonie letnim na niedobór krwi wpływa również zwiększona ilość ofiar wypadków komunikacyjnych, dlatego szczególnie w tym czasie, każda decyzja o oddaniu krwi jest kluczowa. 

Zachęcamy do udziału w akcji.

Podziel się dobrem i uratuj życie!

 

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Kamila Syposz

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej