Odprawa roczna w Zakładzie Karnym w Sieradzu

W odprawie uczestniczyli Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi płk Robert Fijałkowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Sieradzu ppłk Piotr Chlebicz wraz z zastępcami oraz kadra kierownicza poszczególnych pionów służby.
Podczas odprawy przedstawione zostały szczegółowa sprawozdania z działalności poszczególnych działów. Odpraw miał na celu podsumowanie działalności jednostki w 2025 roku. Spotkanie stanowiło okazję do analizy realizacji zadań w kluczowych obszarach funkcjonowania sieradzkiej jednostki, w tym bezpieczeństwa, oddziaływań penitencjarnych, zatrudnienia osadzonych, współpracy międzyinstytucjonalnej oraz prowadzonych inwestycji. Przedstawiono plany i założenia na 2026 rok.
Podsumowując odprawę, w swoim przemówieniu Zasępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi płk Robert Fijałkowski miniony rok ocenił jako pełen wyzwań dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, wymagający podejmowania wielu nowych inicjatyw. Podziękował za codzienną służbę funkcjonariuszy i wysoki poziom zaangażowania w wykonywanie trudnych codziennych obowiązków.
zdjęcia, tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka









