Święta Góra Grabarka jest największym prawosławnym sanktuarium w Polsce.

18 sierpnia, w prawosławne Święto Przemienienia Pańskiego, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej wzięli udział w XXX Pielgrzymce Wojska i Służb Mundurowych na Świętą Górę Grabarkę. Pielgrzymi przeszli kilkanaście kilometrów niosąc krzyż wotywny, który postawiono i poświęcono w intencji mundurowych i ich rodzin. Zakład Karny w Czerwonym Borze reprezentował ppłk Piotr Winiewski. 

 

Zespół Prasowy

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej