15 kwietnia - Światowy Dzień Trzeźwości
To wyjątkowa chwila w naszym kalendarzu, ale warto podkreślić, że to, co widoczne dzisiaj, to tylko ułamek działań realizowanych za murami herbskiej jednostki przez cały rok. Fundamentem są wielopłaszczyznowe działania:
- stałe mityngi grup AA
- codzienna praca z psychologami i krótkie interwencje budujące motywację,
- cykliczne programy readaptacyjne i resocjalizacyjne.
Za murami herbskiej jednostki gościł dziś neofita – Kamil, który opowiedział o mechanizmach uzależnienia i procesie odzyskiwania kontroli nad własnym życiem. Skupił się na  terapii, przeżyciach z nią związanych, nauce zrozumienia samego siebie, które jest konieczne w drodze do uwolnienia z nałogu. Opowiadał także o życiu po terapii, o tym jakie problemy napotykał w "trzeźwym życiu" i jak sobie z nimi radził bez wracania do starych schematów. 15 kwietnia - rozstrzygnięty został również konkurs zorganizowany dla osadzonych w celu wzbudzenia głębokiej, osobistej refleksji.
Międzynarodowy Dzień Trzeźwości przypomina nam, że zmiana to maraton.
opracowanie i zdjęcia: ZK Herby









