Koncert Noworoczny dla osadzonych grudziądzkiej jednostki
Działania resocjalizacyjne
Wydarzenie miało na celu uświetnienie początku nowego roku oraz stworzenie osadzonym możliwości kontaktu z kulturą i muzyką na żywo.
Podczas koncertu zaprezentowany został repertuar obejmujący utwory o charakterze świąteczno-noworocznym oraz kompozycje muzyki rozrywkowej i klasycznej. Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony osadzonych i został bardzo pozytywnie odebrany przez uczestników.
Organizacja wydarzenia wpisuje się w działania resocjalizacyjne prowadzone przez Służbę Więzienną, których celem jest kształtowanie postaw społecznych, rozwijanie wrażliwości kulturowej oraz wspieranie procesu readaptacji społecznej osób odbywających karę pozbawienia wolności.
Dzięki takim spotkaniom kształtuje się u nich szacunek dla kultury, twórcza i prospołeczna postawa. Poznają również dotychczas nieznane sposoby spędzania wolnego czasu, które są społecznie akceptowane. Zajęcia kulturalno-oświatowe organizowane z udziałem przedstawicieli świata kultury, którzy są gotowi do współdziałania na polu resocjalizacji, często stanowią inspirację do podejmowania samodzielnych inicjatyw ze strony osadzonych i rozwijania posiadanych przez nich zdolności artystycznych.
Tekst: kpt. Karolina Sławińska
Zdjęcia: Anna Rząca-Nasieniewska









