Zajęcia z pierwszej pomocy dla osadzonych matek
Cel zajęć
Zajęcia miały na celu uświadomienie osadzonym matkom tego, że udzielanie pierwszej pomocy to niezwykle ważna umiejętność, która może mieć decydujący wpływ na zdrowie i życie dziecka w sytuacji nagłego wypadku lub choroby. Warto być przygotowanym do natychmiastowej reakcji i znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy aby podejmować właściwe decyzje. Prawidłowa i szybka interwencja może mieć ogromne znaczenie dla przeżycia poszkodowanego dziecka.
Dlaczego takie zajęcia są ważne?
Szkolenia i praktyka znacząco zwiększają gotowość osadzonych do działania w kryzysowych sytuacjach. To nie tylko nauka technik, ale także sposób na przełamanie strachu. Dzięki takim ćwiczeniom osadzone zyskują pewność, że poradzą sobie w realnych sytuacjach. Regularne uczestnictwo w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy pozwalają osadzonym utrwalić wiedzę i uczą radzenia sobie z paniką i presją czasu.
Tekst/ zdjęcia: mjr Ola Zaremba









