16 kwietnia 2026 r., w hali EXPO Łódź odbyła się XXI edycja Akademickich Targów Pracy (ATP). Wydarzenie zorganizował m. in. Urząd Miasta Łodzi, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny Łodzi.

Akademickie Targi Pracy to największe targi pracy w Polsce, organizowane cyklicznie od 2006 roku. Jak co roku przyciągnęły szerokie rzesze studentów poszukujących pracy, staży czy praktyk zawodowych. ATP umożliwiają studentom bezpośredni kontakt z pracodawcami oferując przestrzeń do budowania relacji pomiędzy pracodawcami a młodymi talentami. Głównym atutem przedsięwzięcia jest możliwość zapoznania się z aktualnie pożądanymi kompetencjami na rynku pracy oraz oferowanym wynagrodzeniem i benefitami.

Tegoroczne targi zgromadziły ponad 100 firm i instytucji reprezentujących różne branże. Poszukujący pracy mogli skorzystać z odbywających się na miejscu warsztatów, konsultacji CV oraz spotkań z doradcami zawodowymi. Funkcjonariusze Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi kolejny raz mieli przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Opowiadaliśmy o etapach rekrutacji oraz specyfice pracy w poszczególnych pionach służby. Zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi informowaliśmy o aktualnie trwających naborach do Służby Więziennej.

Udział w targach pracy był doskonałą okazją do poznania ambitnych, kreatywnych absolwentów gotowych podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i liczymy na owocną współpracę.

Tekst, zdjęcia: mł. chor. Anna Bakalarczyk

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej