Funkcjonariusze Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi oraz Oddziału Zewnętrznego w Łodzi z zaangażowaniem i poczuciem misji stawili się w mobilnym punkcie poboru krwi.

Akcje krwiodawstwa w Zakładzie Karnym Nr 1 w Łodzi na stałe wpisały się w kalendarz inicjatyw społecznych organizowanych przez ppłk. Tomasza Pustelnika, Dyrektora Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi. W tym roku to już druga z zaplanowanych czterech zbiórek krwi - wszystkie z myślą o potrzebujących. W przedsięwzięciu realizowanym we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, udział wzięło dziś 40 funkcjonariuszy, oddając tym samym 18 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich bezinteresowność i stałą gotowość do niesienia pomocy.

Funkcjonariusze Służby Więziennej swoją postawą zachęcają do zostania krwiodawcą. Przypominamy - aby oddać krew wystarczy udać się do placówek wchodzących w skład Publicznej Służby Krwi. Do pobierania krwi i oddzielania jej składników uprawnione są wyłącznie:

  • Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,
  • Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,
  • Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA (dawniej MSW) oraz ich oddziały i stacje terenowe.

Pamiętajmy - każda kropla krwi to realne wsparcie dla osób chorych i poszkodowanych w wypadkach. Oddając krew ratujesz komuś życie.
 

Tekst, zdjęcia: mł. chor. Anna Bakalarczyk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej