Kolejna akcja krwiodawstwa z udziałem funkcjonariuszy Służby Więziennej
Akcje krwiodawstwa w Zakładzie Karnym Nr 1 w Łodzi na stałe wpisały się w kalendarz inicjatyw społecznych organizowanych przez ppłk. Tomasza Pustelnika, Dyrektora Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi. W tym roku to już druga z zaplanowanych czterech zbiórek krwi - wszystkie z myślą o potrzebujących. W przedsięwzięciu realizowanym we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, udział wzięło dziś 40 funkcjonariuszy, oddając tym samym 18 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich bezinteresowność i stałą gotowość do niesienia pomocy.
Funkcjonariusze Służby Więziennej swoją postawą zachęcają do zostania krwiodawcą. Przypominamy - aby oddać krew wystarczy udać się do placówek wchodzących w skład Publicznej Służby Krwi. Do pobierania krwi i oddzielania jej składników uprawnione są wyłącznie:
- Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,
- Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,
- Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA (dawniej MSW) oraz ich oddziały i stacje terenowe.
Pamiętajmy - każda kropla krwi to realne wsparcie dla osób chorych i poszkodowanych w wypadkach. Oddając krew ratujesz komuś życie.
Tekst, zdjęcia: mł. chor. Anna Bakalarczyk









