W dniu dzisiejszym Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu wspólnie z JM Panią Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy obiema placówkami.

14 marca w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu płk Grzegorz Kosiński spotkał się z Rektorem Uczelni Panią prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewą Stachura. Celem spotkania było podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy raciborską Uczelnią a Zakładem Karnym w Raciborzu.

Przedmiotem umowy jest m.in. nieodpłatna realizacja zadań wynikających z programów resocjalizacyjnych przez prowadzenie działalności kulturalnej i oświatowej wobec skazanych na zasadach określonych niniejszym porozumieniem.

Do zadań Zakładu Karnego w zakresie wspomnianego porozumienia należeć będzie m.in. realizacja praktyk studenckich, umożliwienie prowadzenia prac badawczych na terenie raciborskiej jednostki, w tym w szczególności w ramach prac dyplomowych oraz działalności naukowej Kół Naukowych. Porozumienie zakłada także udział przedstawicieli Służby Więziennej m.in. w posiedzeniach Rady Konsultacyjnej Instytutu Studiów Edukacyjnych, w wydarzeniach charytatywnych, edukacyjnych, promocyjnych, wolontariatach, seminariach i konferencjach.

Zwieńczeniem podpisanej umowy była krótka przemowa władz Uczelni oraz Zakładu Karnego, w której obie strony wyraziły zadowolenie z podpisanej umowy, gotowość do wzajemnej współpracy a także chęć ścisłego współdziałania w sprawach związanych z szeroko rozumianym procesem resocjalizacji.


 


 

Tekst i zdjęcia: Piotr Król

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej