Osadzeni Oddział Terapeutycznego wykonali renowację pisanek wielkanocnych

Z radością informujemy, że pisanka wielkanocna wykonana przez osadzonych Zakładu Karnego w Raciborzu jest już gotowa! To niezwykłe dzieło zdobi ulice naszego miasta, wprowadzając mieszkańców w świąteczny nastrój.

Szczególnego znaczenia tej inicjatywie nadaje jej wymiar resocjalizacyjny. Tworzenie oraz odnawianie pisanek było częścią działań prowadzonych w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Zaangażowanie w pracę twórczą pozwala uczestnikom rozwijać umiejętności społeczne, budować poczucie sprawczości oraz wzmacniać wiarę we własne możliwości.

Warto podkreślić, że wszystkie pisanki zostały odnowione właśnie przez osadzonych z tego oddziału, co czyni tę inicjatywę jeszcze bardziej wyjątkową i wartościową społecznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ich pracę, wysiłek i serce włożone w przygotowanie tych pięknych świątecznych dekoracji.

Zachęcamy do ich podziwiania w przestrzeni miejskiej!

Tekst i zdjęcia: mł.chor. Justyna Poznakowska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej