Zakończenie kolejnej edycji programu FERS
Od początku roku w szkoleniach uczestniczyli zarówno mężczyźni, jak i kobiety odbywający karę pozbawienia wolności, zdobywając nowe kwalifikacje zawodowe oraz rozwijając kompetencje społeczne.
Zaangażowanie osadzonych i chęć zdobywania nowych umiejętności były widoczne na każdym etapie realizacji szkolenia.
– Zdobycie zawodu to jeden z najważniejszych kroków w procesie powrotu do społeczeństwa. Udział w programach takich jak FERS daje realną szansę na podjęcie pracy po zakończeniu odbywania kary – podkreśla dyrekcja jednostki.
Zwieńczeniem kursu było zdanie egzaminu teoretycznego i uzyskanie przez uczestników stosownych zaświadczeń potwierdzających nabyte kwalifikacje. Dokumenty te znacząco zwiększają szanse absolwentów kursu na rynku pracy oraz wspierają proces reintegracji społecznej.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego oraz przy współpracy z ośrodkami szkoleniowymi wyłonionymi w drodze przetargu.
Tekst i zdjęcia: mł. chor. Justyna Poznakowska









