Funkcjonariusze Służby więziennej podczas pikniku wojskowego
Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik wojskowy, w którym uczestniczyli funckjonariusze Służby Więziennej. To wydarzenie stanowiło kolejną okazję do promowania naszej formacji, jako potencjalnego pracodawcy. Uczestnicy pikniku mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy w bialskiej jednostce penitencjarnej. Funkcjonariusze przedstawili kryteria przyjęcia do służby, charakter pracy oraz etapy rekrutacji. Wiele osób zadawało pytania dotyczące możliwości zatrudnienia w służbie. Nasze zaangażowanie stanowiło także okazję do podkreślenia roli Służby Więziennej w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu poprzez izolację sprawców przestępstw oraz prowadzenie działań resocjalizacyjnych. Można było również zobaczyć z bliska elementy wyposażenia ochronnego funkcjonariuszy, wybrane środki przymusu bezpośredniego oraz pojazd operacjno - konwojowy.
Opracowanie : chor. Małgorzata Łaska









