VII Ogólnopolski Turniej Szachowy dla osób pozbawionych wolności
Mając na uwadze realizację ustawowego obowiązku kształtowania u skazanych społecznie pożądanych postaw oraz pobudzanie ich do aktywności społecznej, trzech osadzonych z bialskiej jednostki penitencjarnej wzięło udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Szachowym dla osób pozbawionych wolności, organizowanym przez Areszt Śledczy w Bytomiu.
Turniej rozegrany został za pośrednictwem łącza internetowego online poprzez stronę lichess.org. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, przygotowano osadzonym odpowiednie warunki do udziału w turnieju, który w tym roku zasiliła rekordowa liczba jednostek, łącznie 23, a do turnieju przystąpiło 58 osadzonych. Rywalizacja była zachowana w sportowym duchu rywalizacji oraz przyjaznej atmosferze.
Kształtowanie odpowiednich postaw moralnych, społecznych i sportowych jest jednym z elementów skutecznej resocjalizacji osób pozbawionych wolności.
Cytując klasyka...życie jest jak gra w szachy - nie można cofnąć ruchów, ale można uczynić kolejny krok lepszym.
Opracowanie : por. Paweł Jędrzejuk
Zdjęcia : chor. Małgorzata Łaska









