Wielka akcja, wielkie serca - polała się krew dla Marcela!
Marcel to 11-letni chłopiec, uczeń jednej z chełmskich podstawówek. Kilka tygodni temu spadła na niego straszna diagnoza - ostra białaczka szpikowa. Jedynym ratunkiem dla dziecka aktulnie są częste transfuzje krwi. Nie mogliśmy w tej sytuacji pozostać obojętni.
Wraz z utworzonym niedawno przy jednostce Klubem Honorowych Dawców Krwi "Legion" 10 grudnia zorganizowaliśmy wielką akcję honorowego oddawania krwi na rzecz Marcela. Do współpracy zaprosiliśmy mundurowych z lokalnych służb, m.in.: Policję, Straż Pożarną, Wojsko, Straż Graniczną oraz wszystkich mieszkańców miasta.
Krew można było oddawać w krwiobusie, zaparkowanym przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej oraz stacjonarnie w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie. Frekwencja była rekordowa - łącznie krew dla chłopca oddało 91 dawców z 97 zarejestrowanych! Tradycyjnie, w naszej akcji brał udział mjr Adam Ćwikła, Dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie, który od wielu lat honorowo oddaje krew i zawsze czynnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach związanych z krwiodawstwem, organizownych w naszej służbie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za serce, solidarność i gotowość niesienia pomocy. Marcelkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił!
Największe podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które swoim wsparciem przyczyniły się do tak dużej frekwenji i fantastycznego rezultatu końcowego. Do zobaczenia przy następnej akcji!
Tekst i zdjęcia: st. chor. Anna Baranowska









