Jerzy Górski odwiedził głubczycką jednostkę penitencjarną
Głównym celem wizyty było motywowanie do podjęcia pracy nad własnym życiem i wskazanie, że każdy ma szansę na zmianę swojego losu zgodnie z hasłem naszego gościa - „Nie istnieją rzeczy niemożliwe”.
Podczas spotkania odbyła się prezentacja filmu fabularnego w reżyserii Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy”, przedstawiająca autentyczną, 15-letnią walkę Górskiego z nałogiem narkotykowym, papierosowym i alkoholowym, kończącą się spektakularnym sukcesem sportowym.
Po projekcji Jerzy Górski spotkał się bezpośrednio ze skazanymi. Jako osoba, która sama „odbiła się od dna”, opowiadał o momentach kryzysowych, pobytach w szpitalach i ośrodkach Monar oraz o tym, jak pasja do sportu stała się dla niego nowym „narkotykiem”. Osadzeni w trakcie prelekcji mieli możliwość zadawania pytań dotyczących motywacji, wytrwałości oraz radzenia sobie z przeszłością.
Wizyta w Zakładzie Karnym w Głubczycach wpisuje się w programy przeciwdziałania powrotowi do przestępczości oraz nałogów.
Tekst i zdjęcia: mł. chor. Marta Semeniuk









